Giriş sayfası olarak tanımladığımız bölüm www.facebook.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan sayfadır. Bu bölümden Facebook kullanıcı hesabınıza giriş yapabir, yeni kullanıcı hesapları açabilir, mobil kullanıcılar için hazırlanmış yardım sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sayfanın en altında bulunan seçeneklerle Facebook hakkında bilgi sahibi olup, Arkadaşlarını bul, Oyunlar, Müzik vb. gibi sayfalara çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı sayfada bulunan dil seçenekleri sayesinde kendinize uygun dili seçip Facebook giriş yapabilirsiniz.

Facebook sayfanın sağ tarafını büyük bir bölümünü yeni kullanıcıları için ayırmış bulunuyor. Daha önce Facebook’a Kaydolmamış kullanıcıları için en basit ve sade şekilde tasarlanmış bir kayıt paneli eklenmiş durumda. Facebook Kurmak için; sayfanın sağ tarafında bulunan ad, soyad, e-mail, şifre ve doğum tarihinizi doğru bir şekilde girdikten sonra kaydol butonuna basarak Facebook abilirsiniz.

Sayfanın sağ üst bölümünde bulunan giriş paneline giriş bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde Facebook Giriş yapabilirsiniz. Eğer Facebook üzerinde kullanıcı olmak istemiyorsanız sayfa oluşturma seçeneği de giriş sayfası üzerinde bulunmaktadır. Kendinizi, grubunuzu veya şirketinizi tanıtmak amacıyla sosyal medyada bir köşem olsun istiyorsanız kaydol butonunun hemen altında bulunan sayfa oluştur seçeneğine basarak çok rahat bir şekilde kendi bölümünüzü yaratabilirsiniz.

Facebook her kullanıcının hakkını Veri Kullanımı İlkesi ile korumaktadır. Bu ilkelerin neler olduğunu öğrenmek veya bir sorunla karşılaştığınızda haklarınızın neler olduğunu bilmek istiyorsanız sayfanın en altında bulunan Gizlilik seçeneğine basarak öğrenebilirsiniz.

Pin It